برنامه های استارت اپی بیمه کوثر تشریح شد

برنامه های استارت اپی بیمه کوثر تشریح شد

بسیاری از صاحبان سرمایه، استارت‌آپ‌ها را به‌عنوان یک شتاب‌دهنده در کسب‌وکار حمایت می‌کنند؛ یعنی یک ایده و تیم خاصی وجود دارد و صرفا منابع مالی نیاز دارند که در نهایت برای آن ایده سرمایه‌گذار همسو با خدمات خود جذب می‌کنند. اما بیمه کوثر با نگاهی نوین به این مبحث به استارت‌آپ استودیو و فکتوری توجه ویژه دارد.

به گزارش ایران استعلام فرشاد نجفی‌‌پور در حاشیه برگزاری دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه با اشاره به حضور شرکت‌های استارت‌آپی و ارائه نرم‌افزارهای نوین در این نمایشگاه بیان‌کرد: یکی از محاسن نرم‌افزارها فرامرزی بودن آنهاست. نرم‌افزارها مشروط به اینکه بتوانند در فضای مجازی خدماتی معقول توام با جلب اطمینان مشتریان ارائه دهند، می‌توانند در خارج از کشور هم فعالیت مثمر ثمری داشته باشند.
وی با اشاره به مزیت‌های فعالیت در فضای مجازی ادامه داد: اگر کسب‌و‌‌کار در فضای مجازی را به درستی آموخته باشیم، می‌توانیم موانع احتمالی پیش رو را برداریم و فعالیت‌های بین‌المللی گسترده‌تری داشته باشیم. جهانی شدن در بسیاری از کسب‌وکارها دور از دسترس است؛ اما با بهره‌گیری از فضای مجازی می‌توان این محدودیت را برطرف کرد.
 سرپرست هیات‌مدیره بیمه کوثر با تاکید بر اهمیت حضور استارت‌آپ‌ها در این صنعت و رویکرد بیمه کوثر به آنها گفت: بیمه کوثر در چند سال اخیر به مبحث سرمایه‌گذاری تغییر نگاه ویژه‌ای داشته است. به همین دلیل استارت‌آپ‌ها را یک بخش تجربی یا سرگرمی نمی‌داند و به مقوله استارت‌آپ به‌عنوان یک فرصت مغتنم برای سرمایه‌گذاری نگاه می‌کند. بیمه کوثر برای اینکه از آن شکل سنتی شتاب‌دهنده خارج شود کار را به شکل استارت‌آپ استودیو (startup studio) یا استارت‌آپ فکتوری(startup factory) دنبال می‌کند.
نجفی‌پور در ادامه با اشاره به تفاوت این نوع استارت‌آپ‌ها با مدل سنتی، تصریح کرد: بسیاری از صاحبان سرمایه، استارت‌آپ‌ها را به‌عنوان یک شتاب‌دهنده در کسب‌وکار حمایت می‌کنند؛ یعنی یک ایده و تیم خاصی وجود دارد و صرفا منابع مالی نیاز دارند که در نهایت برای آن ایده سرمایه‌گذار همسو با خدمات خود جذب می‌کنند. اما بیمه کوثر با نگاهی نوین به این مبحث به استارت‌آپ استودیو و فکتوری توجه ویژه دارد، در این نوع از فعالیت، ایده و سرمایه در مجموعه وجود دارد و تنها برای تجهیز تیم متخصص برای عملیاتی کردن آن ایده، افراد بیرون از مجموعه مورد استفاده قرار می‌گیرند.
وی با اشاره به مزایای این روش سرمایه‌گذاری ادامه داد: عملا در مدل شتاب‌دهندگی اهداف استارت‌آپ‌ها با اهداف کلان مجموعه کاملا یکسان نیست و به طور معمول در این گونه فعالیت‌ها خروجی با نقطه مدنظر شرکت کاملا همسو نخواهد بود. این در حالی است که در استارت‌آپ استودیو یا فکتوری، ایده‌ها و فعالیت‌ها منطبق با اهداف و برنامه‌های خود شرکت در نظر گرفته می‌شود که در نتیجه باعث پایین آمدن ضریب خطا می‌شود و خروجی آن کاملا با برنامه‌های شرکت تطبیق خواهد یافت .

پست های مرتبط

پیام بگذارید